Dzienne domy "Senior-WIGOR" są miejscem dziennego pobytu, wspólnych spotkań i przede wszystkim aktywizacji Seniorów powyżej 60 roku życia, nieaktywnych zawodowo.

Głównym celem działalności domów dziennego pobytu jest zapobieganie wykluczeniu oraz marginalizacji osób starszych i samotnych z życia społecznego, poprzez zapewnienie im różnych form aktywizacji i samorealizacji, zarówno w sferze kultury, rozrywki, zdrowia jak i aktywnego spędzania czasu wolnego i rozwijania własnych zainteresowań.

Na seniorów czekają terapeuci i animatorzy, którzy zapewniają nie tylko opiekę, ale również organizację czasu wolnego. W ramach zajęć dla podopiecznych organizuje się różnego rodzaju warsztaty, m.in. sportowo-rekreacyjne, rehabilitacyjne czy informatyczne.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do konsultacji oraz zgłaszania wniosków i potrzeb dotyczących projektu utworzenia na terenie naszej gminy takiego domu. Jeżeli chcieliby Państwo z takiej formy pomocy skorzystać lub zaproponować taką formę spędzania czasu komuś z rodziny, sąsiadowi – prosimy o informację. Pozwoli nam to na rozeznanie w zakresie potrzeb mieszkańców naszej gminy.

Forma konsultacji:
Wyrażenie pisemnej opinii dotyczącej przedmiotu konsultacji na załączonym formularzu. Opinie i wnioski dotyczące projektu można nadsyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub na adres: Urząd Gminy Kurów ul. Lubelska 35, 24-170 Kurów.

Termin konsultacji:
od dnia 01.04.2019 r. do dnia 30.04.2019 r.

pdfFormularz zgłoszenia uwag - dom pobytu dla seniorów (wersja do druku)128.99 KB

docFormularz zgłoszenia uwag - dom pobytu dla seniorów (wersja do edycji)39 KB