Wystartowało Elektroniczne Biuro Obsługi Mieszkańca (eBOM), które ma na celu ułatwienie poruszania się po elektronicznych zasobach urzędu. Serwis dostępny jest pod adresem ebom.kurow.eu.

Elektroniczne Biuro Obsługi Mieszkańca pozwala uruchamiać wiele przydatnych usług i serwisów, w tym m. in.:

  • Gminny portal podatkowy eNależności, dostępny pod adresem enaleznosci.kurow.eu,
  • Portal Mapowy,
  • Zgrupowane w jednym miejscu e-usługi, dzięki czemu dotarcie do interesującej usługi jest łatwiejsze.

Aby w pełni skorzystać z oferty usług elektronicznych, należy zalogować się do systemu z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Jeśli nie masz jeszcze Profilu Zaufanego, informacje o tym jak go uzyskać znajdziesz na stronie pz.gov.pl (link do Profilu Zaufanego również znajduje się w eBOM).

Portal podatkowy eNależności pozwala na wgląd w swoje zobowiązania oraz dane będące podstawą naliczeń podatków i opłat, w tym:

  • bieżący stan zobowiązań podatkowych,
  • bieżący stan wpłat za śmieci,
  • terminy spłat zobowiązań.

Z poziomu portalu można również wygodnie dokonać płatności.

Pierwsze logowanie wymaga zaakceptowania regulaminu i podpisania go profilem zaufanym.

Aplikacja eGmina podzielona została na dwie strefy: otwartą i zamkniętą. Strefa otwarta dostępna jest dla wszystkich użytkowników, także dla niezalogowanych. Strefa otwarta zawiera moduł aktualności gminnych, informacje turystyczne, informacje o ważnych obiektach położonych na terenie gminy. Strefa otwarta jest w trakcie tworzenia i może zawierać w chwili obecnej błędne lub nieaktualne dane.

Strefa zamknięta aplikacji dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników i oferuje dostęp do funkcji dostępnych w portalu podatkowych eNależności.

Aplikacja eGmina jest darmowa. Można ją znaleźć i zainstalować poprzez sklep Google Play lub AppStore. Linki do aplikacji można znaleźć na portalu eNależności.

Instrukcje obsługi oraz filmy instruktażowe portalu eBOM, portalu podatkowego eNależności oraz aplikacji mobilnej dostępne są na stronie Elektronicznego Biura Obsługi Mieszkańca w zakładce Otwarte Dane.

Uwagi dotyczące funkcjonowania wyżej wymienionych serwisów prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..