Kacper siedzący przed domem

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie zaangażował się w pomoc dla rodziny Pani Renaty i jej chorego na niedokrwistość aplastyczną syna. Potrzeby są ogromne, ale wierzymy, że wspólnymi siłami sprawimy, że rodzinie uda się zamieszkać we własnym domu.

Kacper ma 14 lat, mieszka razem z mamą Renatą i braćmi Mateuszem (15 lat) i Bartoszem (12 lat) w starym domku Babci, gdzie mają do dyspozycji jedno pomieszczenie. Brakuje im łazienki a pokój zimą ogrzewa tzw. ''koza". Pani Renata jest dzielną kobietą, odkąd 7 lat temu zostawił ją mąż, sama boryka się ze wszystkimi problemami, a życie Jej ich nie szczędzi. W październiku zeszłego roku u Kacpra zdiagnozowano niedokrwistość aplastyczną! Chłopiec 3 miesiące spędził w szpitalu. Izolatka, chemia, strach. Tego doświadczył. Teraz jest trochę lepiej. Wyniki poprawiły się, Kacper jest wesoły, pani Renata optymistycznej patrzy w przyszłość. Jedno co spędza jej sen z powiek, to warunki mieszkaniowe. Kacper powinien mieszkać w wygodnym i ciepłym domu, w higienicznych warunkach. Były różne pomysły, między innymi rozbudowa domu Babci, stancja. W końcu zapadła szalona (?) decyzja o budowie domu, ponieważ Pani Renata jest właścicielką działki budowlanej i domu drewnianego z rozbiórki, który zabezpieczony leży na działce, planu i pozwolenia na budowę nowego. Decyzja szalona, bo pani Renata dysponuje niewielkimi oszczędnościami, które wystarczą jedynie na materiały na stan surowy budynku. Wszyscy, którzy wspierają tę Rodzinę bardzo liczą na Wasz kochani gest i dobroć serca.

Ostatni etap budowy domu dla chorego Kacpra

Zobacz w powiększeniu: Aktualny stan domu Kacpra i jego rodziny

Obecnie, w czerwcu 2021 r. kończymy budowę niewielkiego domu dla Kacpra i jego rodziny. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Mamy zobowiązania finansowe do uregulowania wobec wykonawców, którzy już zakończyli pracę przy budowie domu i zgodzili się na odroczenie płatności. Dlatego prosimy, w miarę możliwości, o dalsze wsparcie dla chorego Kacpra.

Rodzina Kacpra potrzebuje dwóch garaży "blaszaków". Jeżeli Państwo posiadacie taki garaż i możecie go oddać lub sprzedać za symboliczną cenę, to prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kurowie - tel. 81 88 11 490.

Drugą potrzebą jest materiał do wykonania ogrodzenia, około 250 mb siatki i około 100 słupków. Państwa pomoc w tym zakresie pozwoliłaby na dokonanie przeprowadzki rodzinie Kacpra.

Pomóżmy im dokończyć realizację ich wielkiego Marzenia, dajmy szansę na spokój i bezpieczeństwo a Kacprowi na powrót do zdrowia w godnych warunkach. Również Pani Renata gorąco prosi o każdą złotówkę, która będzie nieocenioną pomocą w realizacji celu. Pomóżmy im!

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/h7m77636

Dziękujemy za każdą złotówkę!