Baner z tekstem Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 to twój obowiązek, wejdź na spis.gov.pl i wypełnij formularz

Już w najbliższy czwartek o północy upływa czas na spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz spisowy dostępny na stronie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Każda z osób podlegających spisowi może skorzystać ze spisu "na żądanie" - wystarczy zadzwonić na Infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00, a 30 września do 24:00.

Jeżeli ktoś nie ma komputera, dostępu do Internetu lub potrzebuje pomocy by się spisać, zachęcamy do skorzystania ze stanowiska komputerowego do samospisu udostępnionego w Urzędzie Gminy Kurów.

Na terenie gminy pracują także rachmistrzowie spisowi. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.

Więcej informacji o spisie można znaleźć na stronie dedykowanej Narodowemu Spisowi Powszechnemu Ludności i Mieszkań 2021. Przed wypełnieniem formularza spisowego można zapoznać się wykazem pytań do NSP 2021.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.