Skorzystaj z praktycznego przewodnika, który przygotował NFZ. Doradzimy, krok po kroku, co zrobić, gdy masz pierwsze objawy infekcji.

Nigdy nie lekceważ objawów choroby. Nawet jeśli wydaje Ci się, że to zwykłe przeziębienie, powinieneś to sprawdzić. Być może są to pierwsze symptomy groźnych chorób: grypy lub COVID-19?

Pamiętaj! Część chorób, szczególnie w pierwszym stadium rozwoju, daje podobne objawy, dlatego musisz upewnić się, co Ci dolega.

Podejrzewasz zakażenie koronawirusem? Samodzielnie zapisz się na test w kierunku SARS-CoV-2

Jeśli podejrzewasz, że Twój zły stan zdrowia jest spowodowany zakażeniem koronawirusem, jeśli miałeś kontakt z osobą zakażoną, zapisz się na test w kierunku SARS-CoV-2 przez internet.

Szczepienia są kluczowym elementem walki z COVID-19. Szczepiąc się chronimy nie tylko siebie, ale także swoich najbliższych, osoby starsze. Dlatego bardzo gorąco namawiam państwa do zaszczepienia się, korzystajmy z dobrodziejstw nowoczesnej medycyny. Drodzy Państwo, nie czekajmy. Zaufajmy nauce, zaufajmy medykom, bądźmy wszyscy ambasadorami szczepień! – Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Wideo: https://fb.watch/8zWOQWwCQA/

Zobacz w powiększeniu: Plakat informacyjny #SZCZEPIMYSIE

Zgłoś się na szczepienie przez gov.pl/szczepimysie lub skorzystaj z całodobowej infolinii 989.

  1. Zarejestruj się na bezpłatne szczepienie: przez infolinię 989, stronę gov.pl/szczepimysie, w punkcie szczepień lub przez SMS o treści SZCZEPIMYSIE na numer 664 908 556.
  2. Przejdź kwalifikację medyczną i wypełnij formularz, dla Twojego bezpieczeństwa zostaniesz zbadany przez lekarza.
  3. Zaszczep się przeciw COVID-19, skorzystaj z bezpłatnego szczepienia i obserwuj stan swojego zdrowia.
  4. Przyjmij drugą dawkę szczepionki, wszystkich informacji udzieli Ci Twój punkt szczepień.

Baner #SzczepimySię

Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów którzy, ze względu na stan zdrowia, nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym. W naszym regionie 10 dodatkowych punktów uzupełni sieć populacyjnych punktów szczepień, które zadeklarowały możliwość podania preparatu również w domu pacjenta.

Wyjazdowe punkty szczepień są dodatkowym wsparciem dla populacyjnych punktów, które zgłaszając się do Narodowego Programu Szczepień, potwierdziły, że są gotowe do mobilnego szczepienia pacjentów w domach.

Szczepienie w domu dla konkretnych pacjentów

Wyjazdowe punkty szczepień pojadą do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień. To tzw. pacjenci leżący.

Baner #SzczepimySię

Kompendium wiedzy na temat szczepień przeciwko COVID-19: https://www.gov.pl/web/szczepimysie.

Spot "Jesteś pracownikiem sektora ochrony zdrowia? Zgłoś się na szczepienie".

Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej: Bezpieczny wypoczynek - wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 r.

Bezpieczny wypoczynek - wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży

Zasady funkcjonowania SPZOZ w Puławach w czerwcu 2020 r.

Na stronie internetowej Powiatu Puławskiego zostały opublikowane informacje dla pacjentów, dotyczące obowiązujących od czerwca br. zasad realizowania zadań SPZOZ w Puławach w zakresie lecznictwa stacjonarnego: Zasady funkcjonowania SPZOZ w Puławach w czerwcu 2020 r.

W związku z pojawiającym się problemem zanieczyszczenia przestrzeni publicznych (chodników, ulic, trawników) przez zużyte środki ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawiczek stosowanych przez mieszkańców w czasie pandemii przypominamy, iż zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii), w celu minimalizacji ryzyka zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, odpady wytworzone przez osoby zdrowe takie jak: środki zapobiegawcze (maseczki, rękawiczki) stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, powinny być wrzucane do pojemnika na odpady zmieszane. Zaleca się by przed wyrzuceniem tego rodzaju odpadów, zostały one umieszczone w szczelnym worku, który po zawiązaniu powinien być umieszczony w pojemniku.

Dlatego w trosce o zdrowie nas wszystkich, apelujemy o zachowanie porządku i wyrzucanie odpadów do koszy.

Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę