Uprzejmie informuję, że w dniu 12 czerwca 2023 roku (poniedziałek) o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Kurów odbędzie się posiedzenie członków Komisji Budżetu, Finansów, Mienia Komunalnego i Inicjatyw Społecznych.

Proponowany porządek obrad:

Wyświetl grafikę w większym rozmiarze w nakładce: Otwarcie nowego budynku świetlicy i strażnicy OSP w Klementowicach - Plakat25 czerwca 2023 r.

Program:

 • 12:00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Klementowicach z udziałem Chóru Gminy Kurów
 • 12:40 - Przemarsz na plac przed nowym budynkiem świetlicy i strażnicy
 • 13:00 - Uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku
 • 14:30 - Koncert Gminnej Orkiestry Dętej z Kurowa
 • 15:00 - Występ dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Klementowicach
 • 15:30 - Występ Amatorskiego Teatru Osób Niebanalnych "ATON" z Lublina
 • 16:00 - 20:00 - Zabawa z zespołem muzycznym "Grzaniec"

Wydarzeniu towarzyszy otwarty festyn rodzinny na terenach zielonych wokół budynku: atrakcje dla dzieci (zabawy prowadzone przez animatorów), stoiska gastronomiczne, grill, rollbary oraz inne atrakcje.

Wyświetla grafikę w większym rozmiarze w nakładce: Bezpłatne szczepienia przeciw HPV - Plakat1 czerwca 2023 r. Polska dołączyła do krajów, które wprowadziły bezpłatne szczepienia przeciw HPV. W naszym kraju szczepienia te są bezpłatne dla 12 i 13-latów. Jest to niezwykle ważny krok w prewencji nowotworów.

Szczepienie, które chroni przed rakiem

Zaszczep dziecko przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczepionka jest bezpłatna dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat. Od 27 maja można zapisać dziecko na szczepienie przez Internetowe Konto Pacjenta Szczepienia przeciw wirusowi HPV zapobiegają przede wszystkim rakowi szyjki macicy oraz innym nowotworom (rak odbytu, sromu, pochwy), które może powodować wirus brodawczaka ludzkiego (HPV).

Szczepić dziecko należy, zanim może mieć kontakt z wirusem. Dlatego Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program bezpłatnych szczepień przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców w wieku 12–13 lat (w 2023 r. to wszystkie dzieci urodzone w 2010 i 2011).

Jak zaszczepić dziecko

Od 27 maja 2023 r. możesz zapisać dziecko przez Internetowe Konto Pacjenta. Szczepienia rozpoczęły się 1 czerwca.

Baner z napisem Zapraszamy do udziału w konkursie Złap Rybkę Baner z napisem Zapraszamy do udziału w konkursie Z Rybką Za Pan Brat

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie organizuje kolejną edycję konkursów dla dzieci pod nazwą "Z rybką za Pan Brat" oraz "Złap rybkę". Głównym założeniem konkursów jest upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o rybach słodkowodnych żyjących w naturalnym środowisku w stawach, jeziorach, rzekach oraz innych akwenach.

Konkursy mają charakter edukacyjny i mają na celu przedstawienie swoich pasji związanych z rybami i wędkarstwem, a także przybliżenie ciekawych historii, wypraw i przygód oraz podzielenie się wiedzą związaną ze zwyczajami z życia ryb. Mile widziane będzie zaprezentowanie ciekawostek w przedmiotowej tematyce np. które ryby żyją najdłużej, są największe, rzadko występują lub są pod ochroną. Organizowane konkursy przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-15 lat, zamieszkujące województwo lubelskie. Zgłoszenia prac do konkursów należy dokonać na stosownych formularzach w terminie do dnia 31 lipca 2023 r.

Więcej informacji o regulaminy konkursów dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego:

Baner Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych. Weź udział w badaniu GUS i zmieniaj polskie rolnictwo!

Wyświetla grafikę w większym rozmiarze w nakładce: Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych (R-SGR) - Ulotka informacyjnaSzanowni Rolnicy,
od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023r. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzone badanie dotyczące gospodarstw rolnych.

Celem badania jest dostarczenie informacji pozwalającej na dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych oraz ich wieloprzekrojowej charakterystyki.

Otrzymane wyniki pozwolą na opracowanie typologii gospodarstw rolnych tj. wielkości ekonomicznej i typów rolniczych.

Realizacja badania, w którym zbierany jest szeroki zakres informacji o polskim rolnictwie, jest możliwa dzięki wykorzystaniu środków z budżetu państwa oraz dofinansowaniu ze środków unijnych.

Urząd Miasta Puławy serdecznie zaprasza od 1 do 30 czerwca do udziału w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2023 dla Miasta Puławy.

Wyświetla grafikę w większym rozmiarze w nakładce: Plakat - Kręć kilometry dla Puław! Wyświetla grafikę w większym rozmiarze w nakładce: Plakat - Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023. Kalendarz wydarzeń - Puławy

Więcej informacji znajdziesz na stronie Miasta Puławy.

Logo Narodowego Funduszu Zdrowia oraz napis Środa z profilaktykąNarodowy Fundusz Zdrowia w przygotowanym materiale edukacyjnym przypomina, jakie wykonać badania planując ciążę? Jakie szczególne uprawnienia przysługują kobietom w ciąży i w połogu? Kto może skorzystać z programu badań prenatalnych? Które ćwiczenia wykonywać w ciąży i po porodzie?

Dbamy o mamy

Kobiety ciąży mają prawo do:

 • korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych w aptekach
 • bezpłatnych leków (oznaczonych jako leki "C").

Dowiedz się, jakie jeszcze prawa ci przysługują

Program badań prenatalnych

21 czerwca w ponad 20 państwach Unii Europejskiej będzie obchodzony V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Celem przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami. W Polsce wydarzenia te będą skoncentrowane właśnie 21 czerwca, jednak w praktyce odbywać się będą przez cały okres wyjazdów wakacyjnych, a zaangażowana w nie będzie w szczególności Policja.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą "Co działa, aby zapobiec włamaniom do mieszkań?":

Więcej informacji dotyczących kampanii znajduje się na stronie Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kurowie wykupiła dostęp do portalu Legimi, gdzie zgromadzono ponad 75 tysięcy światowych bestsellerów w formie ebooków i audiobooków.

Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu do publikacji należy zgłosić się do biblioteki, po ważny przez miesiąc kod aktywacyjny. Kody będą wydawane wyłącznie czytelnikom biblioteki posiadającym aktywną kartę biblioteczną. Ilość kodów jest ograniczona. Zapraszamy.

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 503 ze zm.) oraz art. 39 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz.1029) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy Kurów uchwały Nr V/46/2019 z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Kurów.

Uchwała wraz z załącznikiem graficznym określającym granice obszaru sporządzenia zmiany miejscowego planu umieszczona została na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Kurów w zakładce Prawo lokalne.

Jednocześnie informuję, że w związku z art. 46 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 oraz art. 51 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko przeprowadzona zostanie strategiczna ocena oddziaływania na środowisko projektu zmiany miejscowego planu, w ramach której opracowana zostanie prognoza oddziaływania na środowisko.

Zgodnie z art. 17 pkt 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, każdy ma prawo złożenia wniosku do opracowywanej zmiany planu miejscowego. Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12.06.2023 r., z podaniem imienia i nazwiska, adresu lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczeniem nieruchomości, której wniosek dotyczy.

Wnioski można wnosić w formie:

 1. papierowej:
  1. na piśmie poprzez złożenie w sekretariacie (pok. nr 18) siedziby Urzędu Gminy Kurów, ul. Lubelska 35, 24-170 Kurów,
  2. drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Kurów, ul. Lubelska 35, 24-170 Kurów;
 2. elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz za pośrednictwem platformy usług administracji publicznej ePUAP ESP: /8dguj0r78k/SkrytkaESP lub /8dguj0r78k/skrzynka1.

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych dostępna jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Kurów (zakładka: Ochrona Danych Osobowych > Klauzule informacyjne).

Wójt Gminy Kurów
/-/ Arkadiusz Małecki