Wójt Gminy Kurów we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kurowie oraz Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Kraśniku planuje utworzyć spółdzielnię socjalną, której celem będzie stworzenie nowych miejsc pracy dla osób potrzebujących. Planujemy zająć się usługami gastronomicznymi oraz cateringiem. Z usług spółdzielni korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy gminy Kurów, jak również instytucje. Pracownicy zostaną odpowiednio przeszkoleni, a wsparcie finansowe i merytoryczne zapewnią pracownicy OWES.

Warunkiem podjęcia pracy w spółdzielni jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej lub legitymowanie się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnoprawności.

Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy w spółdzielni prosimy o zgłaszanie się do Ośrodka Pomocy Społecznej osobiście lub pod nr tel. 81 88 11 490.

Wójt Gminy Kurów we współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej planuje utworzyć kolejną spółdzielnię socjalną, której celem będzie stworzenie nowych miejsc pracy dla osób potrzebujących. Planujemy zająć się usługami gastronomicznymi w foodtrucku, czyli w furgonetce będącej punktem sprzedaży jedzenia, zwykle zaliczanego do kategorii street food, przygotowanego na zasadzie bufetu na wynos.

Z usług spółdzielni korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy gminy Kurów i nie tylko. Pracownicy zostaną odpowiednio przeszkoleni, a wsparcie finansowe i merytoryczne zapewnią pracownicy OWES.

Szukamy osób, które posiadają status osoby bezrobotnej albo legitymują się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnoprawności, prawo jazdy mile widziane.

Wszystkie osoby zainteresowane tematem lub podjęciem pracy w spółdzielni zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 13 lipca 2022 r. (środa) o 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kurowie, ul. Lubelska 35.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 81 88 11 490.

Urząd Gminy Kurów poszukuje właścicieli lub nowego domu dla psów przebywających w Kurowie ul. Lubelska 45, przy Posterunku Policji.

Właścicieli, każdą osobę która rozpoznaje psy i może pomóc w ustaleniu właścicieli oraz osoby zainteresowane stworzeniem psom domu prosimy o kontakt: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 81-88-75-005 lub osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.

Wyświetla zdjęcie w większym rozmiarze w nakładce: Piesek (1) Wyświetla zdjęcie w większym rozmiarze w nakładce: Piesek (2) Wyświetla zdjęcie w większym rozmiarze w nakładce: Piesek (3)

Baner - Centralna Ewidencja Emisyjności BudynkówPrzypominamy, że 30 czerwca upływa termin zgłoszeń źródeł ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Deklarację składa właściciel lub zarządca budynku, jeśli źródło spalania paliw nie przekracza 1MW nominalnej mocy cieplnej.

Uwaga! W przypadku nowo instalowanych urządzeń grzewczych termin ten wynosi 14 dni od uruchomienia źródła ciepła.

W deklaracji należy wskazać źródło ciepła jakim ogrzewamy nasz dom. Jeśli w budynku jest kocioł lub kotły na paliwo stałe trzeba podać liczbę kotłów i klasę kotła, oraz wskazać rodzaj używanego paliwa.

Niezłożenie we wskazanym terminie deklaracji może skutkować karą grzywny, zgodnie z art. 27h ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. Kara wynosi do 500 zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, wielkość grzywny może wzrosnąć do 5000 zł. Grzywna, jest wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń. Jeżeli jednak zreflektujemy się, że nie złożyliśmy deklaracji zanim organ wykonawczy (w tym wypadku: wójt) "poweźmie o tym informację", możemy uniknąć kary, składając stosowną deklarację w ramach czynnego żalu.

Deklarację można złożyć do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez internet za pośrednictwem systemu teleinformatycznego ZONEZintegrowany System Ograniczania Niskiej Emisji (https://zone.gunb.gov.pl/). Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub profilu zaufanego, mogą składać deklarację w urzędzie gminy, osobiście lub listownie.

Pracownicy urzędu Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami służą pomocą w wypełnieniu formularza. Pokój 12 (I piętro), następnie wprowadzą dane ze złożonej deklaracji w formie papierowej do systemu CEEB.

Wzory druków deklaracji do pobrania dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy Kurów oraz poniżej.

Grafika ilustracyjna- EKUZ - Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi wyjazdy. Osoby, które planują urlop za granicą, a nie mają Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), powinny złożyć wniosek o wydanie takiej karty. Dzięki EKUZ, w razie nagłej choroby, można skorzystać z niezbędnego leczenia, bez konieczności natychmiastowego powrotu do kraju.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest unijnym dokumentem, który potwierdza prawo do świadczeń medycznych osób ubezpieczonych.

Karta EKUZ daje prawo do leczenia niezbędnego i nieplanowanego w czasie pobytu za granicą. EKUZ jest honorowana w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz EFTA (Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii).

Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie rozpoczął już nabór uchodźców wojennych z Ukrainy chcących podjąć naukę języka polskiego. Udział jest oczywiście bezpłatny, a realizowany przez UM WL projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich.

Rekrutacja uczestników prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Zainteresowani znajdą na niej Regulamin uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy. Wszystkie dokumenty dostępne są także w ukraińskiej wersji językowej.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozpoczęło nabór kandydatów na Członków drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska w zakresie spraw objętych działaniami administracji rządowej klimat, energia i środowisko. Do Rady powołane zostaną 32 osoby w wieku od 15 do 26 lat.

Nabór kandydatów odbywa się do 30 czerwca 2022 roku. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie naboru dostępnym na stronie internetowej ministerstwa.

Baner i napisem Konkurs Twoja ulubiona trasa rowerowa

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

To już druga edycja konkursu rowerowego organizowanego przez serwis transportowy Clicktrans. Pandemia wielu z nas zachęciła do eksplorowania najbliższej okolicy i poznawania uroków własnego regionu, a nie tylko dalekich krajów. Podziel się ulubioną trasą rowerową odkrytą w regionie - może dzięki Tobie odkryją ją też inni :)

Wyświetla grafikę w większym rozmiarze w nakładce: Plakat informacyjny - Dzień Otwartych Drzwi w LODR w KońskowoliLubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Końskowoli.

W programie:

  • 10.30 - Msza Święta
  • 12.00 - Oficjalne otwarcie - Wiesław Orzędowski Dyrektor LODR w Końskowoli
  • 12.30 - Rozstrzygnięcie konkursów: AgroLiga 2021; Bezpieczne Gospodarstwo Rolne; Konkurs na Najlepszego Doradcę Ekologicznego, Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne, Zasłużony dla Rolnictwa. Występ Orkiestry Dętej Gminy Końskowola
  • 13.30 - Koncert Stwora Głodomora
  • 14.30 - Zespół Powiśle
  • 15.30 - 4Mation - zespół coverowy

W trakcie imprezy: Pokazy z Zagrodach Edukacyjnych, Wyspa Innowacji, prezentacja maszyn i urządzeń sadowniczych, porady, wykłady, kiermasz sprzętu pszczelarskiego.

Szanowni Państwo! Zapraszamy do udziału w projekcie "Biznes Lubelskie". Uczestnikom/Uczestniczkom w ramach projektu oferujemy BEZZWROTNE DOTACJE na otwarcie własnej działalności gospodarczej, wsparcie finansowe w trakcie jej prowadzenia oraz profesjonalne szkolenia.

Po zakończonym udziale we wsparciu szkoleniowym Uczestnik projektu może ubiegać się o udzielenie:

  • wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 23 050,00 PLN udzielane w formie stawki jednostkowej
  • wsparcia pomostowego finansowego na pokrycie niezbędnych wydatków związanych z prowadzoną działalnością wypłacanego przez okres 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia. Maksymalna wartość wsparcia pomostowego przewidziana wnioskiem o dofinansowanie wynosi: 2 800,00 PLN miesięcznie.